četrtek, 13. april 2017

Prvenstvo PZDU Gorenjske v smučanju in smučarskih tekih

10.2.2017 smo se udeležili prvenstva PZDU Gorenjske v smučanju in smučarskih tekih, ki je bilo v Srednji vasi v Bohinju. Kljub temu, da je bila naše ekipa samo štiričlanska, smo domov odnesli kar štiri medalje - tri zlate in eno srebrno. Prva zvezda ekipe je vsekakor Cerkovnik Tilka z dvema zlatima kolajnama ( veleslalom in smučarski tek ), ki je poleg tega dobila še posebno priznanje za najstarejšo žensko udeleženko. Kofler Izidor je bil prepričljivo najboljši v smučarskem teku, Franc Rabič pa je nesrečno za eno stotinko izgubil prvo mesto v veleslalomu in se je tako moral zadovoljiti s srebrno medaljo. Veliko smolo je imel Mertelj Franci, ki je po dobri vožnji padel v predzadnjih vratcih, ko je bil praktično že v cilju. Številčno najmanjša ekipa je zaradi dobrih rezultatov skupno v veleslalomu osvojila sedmo mesto med 22-imi ekipami, v smučarskem teku smo osvojili pokal za tretje mesto, v seštevku obeh disciplin pa smo bili peti med 22-imi DU - rezultat vreden vseh čestitk.